Güzel yaşama rehberi
Lifestyle > Bir takım incelikler
Biz kadınlar her sabah işe giderken “Bugün ne giysem?” sorusuyla cebelleşirken, ne kolaydır değil mi erkeklerin işi? Çok bellidir giyecekleri. 100 yıldır değişmeyen üniformaları: Takım elbise. Lafta çok basit gibi gözükse de, takım elbisenin de vücut tipine uygun olanı seçmenin de birtakım incelikleri var. Özellikle daha ince gözükmek istiyorsanız nelere dikkat edecekseniz, bir bakalım. Kendimize örnek olarak Mr. Grey'i alalım:)

 
*Öncelikle bedeninize tam oturan bir takım elbise seçmelisiniz. Üzerinize bol gelen, kol ve paça boyu gerektiğinden uzun olan bir takım elbise sizi geniş gösterir.

*Renk seçimi de çok önemli. Koyu renk ve parlak olmayan bir kumaş tercih edin.

*Gömleklerde ekoseden uzak durun. Takım elbisenizin içine açık renk ve düz gömlekler giyin.

*Toparlayıcı bir etkisi olduğu için takım elbisenizin içine yelek giyebilirsiniz.

*Kravatın inceliği, sizin bedeninizle uyum içinde olsun. Daha ince gözükeyim diye ince kravat takmayın. Orta boyu tercih edin.

*Eğer biraz göbekli bir yapıdaysanız ceket cebinde mendil kullanın. Böylece dikkati o noktaya çekmiş olacaksınız.

*Kişisel tarzımı ifade edeceğim derken kurumsal itibarı es geçmeyin. Takım elbise kumaşının sentetik olmadığını kontrol edin. Edin ki sıcak havalarda istenmeyen kokular etrafınızı sarmasın:)


Bir Yorum Yazın

* İsim
* E-posta
* Mesaj

Gustology Nedir
Gustology Nedir Gusto, zevk alma, stil ve haz anlamına gelir. Gustology ise yüksek zevke fakat sınırlı vakte sahip okuyucusunu stil sahibi ürünler ve zevk veren adresler hakkında bilgilendirir.  
Yazarı Kimdir?
Banu Kitiş Dağıstan
Gusto video
Arşiv
Gustology