Güzel yaşama rehberi
Banu Kitiş Dağıstan

Banu Kitiş Dağıstan
[email protected]

İzmir Amerikan Lisesi ve Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Üniversite döneminde staj yaptığı iki banka da fona devredilince evrenin gönderdiği mesajı alarak medyaya yöneldi.

Genellikle bankacılıktan aşina olduğumuz MT (Management Trainee) programına kabul edilerek Çukurova Medya Grubu’nda çalışmaya başladı. Buradaki beş yılı boyunca yazı yazmanın dışında önemli bir toplantının yapılacağı oteldeki salonun çiçek düzenlemesini yapmaya kadar verilen/verilmeyen tüm işleri yaptı. Mesleğe başladığı ilk yıl yaptığı röportajın ardından “Benimle yapılmış en iyi röportaj” diyerek yüreklendiren iş dünyasının önde gelen isimlerinden Cem Boyner sayesinde gazeteciliği daha çok sevdi. Aynı dönemde Galatasaray Üniversitesi’nde iletişim stratejileri ve halkla ilişkiler üzerine yüksek lisansını tamamladı.

Şubat 2008’de Türkiye’de yayın hayatına başlamaya hazırlanan Robb Report Dergisi’nin genel yayın yönetmenliğine getirildi. Dünyada lüks konusunda bir otorite kabul edilen dergi, Türkiye’de de kendi kategorisini yaratarak bir ilk oldu. Böylece lüks, ‘severek izliyoruz’ noktasından hayatının merkezine, işine taşındı.

Aklına gelmeyecek kişilerle tanıştı, aklını uçuracak işlere kalkıştı. De Beers’in merkezinde elmasın madenden, ışıldayan pırlantalara dönüşümüne şahit olmak hâlâ listenin en tepesinde! Lamborghini Gallardo’yu Bologna sokaklarında test etmek ise ufak bir arayla peşinde. Her şeyin en iyisine, hatta en iyinin de en iyisine yer veren dergide büyük bir zevkle çalıştı. Ta ki kendi hayatının en’ini bulana, peşinden keyfin başkenti İzmir’e yerleşene kadar.

Halen çeşitli yayınlara yazılarıyla katkıda bulunarak gazeteciliğe devam ediyor.

Palmiye Park projelerinde mutlu ev’lenmelerin artması için iletişim çalışmalarını yürütüyor.

İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde ders veriyor.

Hayatın rafine zevklerini ise www.gustology.com aracılığıyla paylaşıyor. Burada yer verdiği konuları, önce kendi zevkinin eleğinden geçiriyor. Statü sembolü değil, stil göstergesi olmalarına önem veriyor.

Ruhunuzu mest edecek şeyleri kısa ama bilgilendirici yazılarla anlatıyor.

Özetle boş vaktini yeni keşiflerle doldurmak isteyenleri bu sayfaya bekliyor.

Gustology Nedir
Gustology Nedir Gusto, zevk alma, stil ve haz anlamına gelir. Gustology ise yüksek zevke fakat sınırlı vakte sahip okuyucusunu stil sahibi ürünler ve zevk veren adresler hakkında bilgilendirir.  
Yazarı Kimdir?
Banu Kitiş Dağıstan
Gusto video
Arşiv
Gustology