Güzel yaşama rehberi
Mücevher & Saat > Mücevherlerini ne için bağışladı?
Vakıflara yüklü para toplamanın en tercih edilen yollarından biri de müzayede düzenlemektir. Biz daha çok ünlülerin kullanmadığı eşyalarının açık artırmayla satılmasına aşinayız.

Estee Lauder ise meme kanseri için çalışan derneğine fon yaratmak amacıyla kurucusunun ve gelini Evelyn’in milyon dolarlık mücevherlerini açık artırmayla satıyor. Sotheby’s’in düzenlediği müzayedede geçen yıl tam 44 parça satışa çıktı ve 3,9 milyon dolar gibi inanılmaz bir rakam toplandı.

Rekoru ise Evelyn’in Cartier’e ait yakut ve zümrütlerle bezeli ‘Tutti Frutti’ bileziği kırdı. Tahmin edilen değerinin iki katına çıkarak tam 2,1 milyon dolara alıcı buldu. Bu rakamın kanser araştırmalarına destek için kullanılacağı düşünülünce bileziğin değeri daha da artıyor.


Satışa çıkan mücevherler arasında Cartier'nin dışında Van Cleef&Arpels, David Webb, Buccellati, Oscar Heyman & Brothers gibi ünlü tasarımcıların da parçaları var.


(Bu yazı Platin Dergisi'nin Gustology köşesinde Kasım sayısında yayımlanmıştır.) 

Etiketler: Estee Lauder,Evelyn Lauder,gustology,meme kanserine destek,meme kanseri,pembe kurdele,pink ribbon,pink therapy

Bir Yorum Yazın

* İsim
* E-posta
* Mesaj

Gustology Nedir
Gustology Nedir Gusto, zevk alma, stil ve haz anlamına gelir. Gustology ise yüksek zevke fakat sınırlı vakte sahip okuyucusunu stil sahibi ürünler ve zevk veren adresler hakkında bilgilendirir.  
Yazarı Kimdir?
Banu Kitiş Dağıstan
Gusto video
Arşiv
Gustology