Güzel yaşama rehberi
Tasarım > Çok renkli bir Ayvalıklı
Sapı zeytin dalından Türk kahvesi cezvesini İstanbul’da bir dekorasyon mağazasında gördüğümde “Ne güzel fikir” diye düşünmüştüm. Tasarımcısını sorup da, Tulya Madra yanıtını alınca “Şimdi anlaşıldı” demiştim içimden. Madra, benim de hayranları arasında olduğum Ayvalık’taki porselen atölyesi Santimetre’nin ardındaki isim. Ortağı Fırat Aykaç’la bardaktan cezveye, tabaktan sürahiye her türlü porselen ürünü tasarlıyor. Bahsettiğim cezveyi de zeytin ağacını budarken çıkan dalların yakılmasını protesto etmek için yaratmış.


Hikayesi olan ürünler seviyorsanız mutlaka göz atmanız gereken bir adres Santimetre. Ayvalık’a gidemeseniz bile web sitesinden sipariş verebilirsiniz.

Madra’nın 1230 derecelik fırını 10 günde bir yepyeni ürünler doğuruyor. Porselenlerin inceliği kadar renkleri de hayranlık uyandırıyor. Şeker gibi tonlar var. Özellikle Beykoz serisindeki bardaklar dolap içinde saklanamayacak kadar zevkli.
Etiketler: Tulya Madra,Fırat Aykaç,Santimetre,Beykoz bardak,porselen bardak,gustology

Bu yazı için 1 yorum var

Yorum yazmak için tıklayınız.


Esra Tellioğlu şöyle der:
18/07/2015
Banucum bu seramiklerin Ayvalık da üretildiğini bilmiyordum,bu yaz bir gidip keşfedeyim,bu bilgi süper oldu
Gustology Nedir
Gustology Nedir Gusto, zevk alma, stil ve haz anlamına gelir. Gustology ise yüksek zevke fakat sınırlı vakte sahip okuyucusunu stil sahibi ürünler ve zevk veren adresler hakkında bilgilendirir.  
Yazarı Kimdir?
Banu Kitiş Dağıstan
Gusto video
Arşiv
Gustology