Güzel yaşama rehberi
Mücevher & Saat > Nişantaşı'nda da vardır bir kısmet
10/12/2012

Kısmet by Milka’nın adını duymayan kalmadı. Hayatımıza Bihter kolyesiyle sızdı. Şahmeranı bir salgın gibi yayıldı. Kurucusunun reklamcılık geçmişi ve deneyimi benzerlerinin arasından sıyrılmasını sağlayarak markayı farklı bir noktaya taşıdı.

Aslında her şey Milka Karaağaçlı’nın Londra’da yaşayan  Türk arkadaşına nazar boncuklu bir kolye götürmesiyle başladı. Hikâye buraya kadar alışılmış gelebilir. Ancak siparişler gelmeye başlayınca üç haftada 70 farklı nazar boncuklu model yapması alışılmışın dışında. Başarısını da bana kalırsa tasarımcısının bu kararlılığına, sürekli yeni modeller üretirken boş durmayan ticari zekasına borçlu. Bir de ürünleri tamamen kendisi için yapıyormuş gibi tasarlamasına.

Markası ne kadar yayılırsa yayılsın tasarımlarını takan birini görünce hâlâ çok heyecanlanıyor Milka. En son girdiği satış noktası Harvey Nichols Riyad. En yeni işbirliği Ayşe Arman’la ortak çıkarttığı “Hayat 1 Mucize” koleksiyonu. (Daha çok koruma duygusunun ön plana çıktığı nazar boncuklu, dualı tasarımlardan oluşuyor.)

Milka çikolatalarıyla bir akrabalığı yok. Soranlar oluyormuş! Ve evet Kısmet Hanım diye seslenirseniz de dönüp yanıt veriyor.

Bebek’teki tarihi köşkten geçtiğimiz hafta Nişantaşı’nda Abdi İpekçi Caddesi'ndeki yeni showroom’una taşınan Kısmet by Milka’nın yeni yerini ziyaret etmemek olmazdı. Ve en özel parçaları Esra Hanım’ın üzerinde fotoğraflamamak! 

 


Etiketler: Kısmet by Milka,Milka Karaağaçlı,Nişantaşı,Abdi İpekçi Caddesi no 12,Esra Erlevent

Bir Yorum Yazın

* İsim
* E-posta
* Mesaj

Gustology Nedir
Gustology Nedir Gusto, zevk alma, stil ve haz anlamına gelir. Gustology ise yüksek zevke fakat sınırlı vakte sahip okuyucusunu stil sahibi ürünler ve zevk veren adresler hakkında bilgilendirir.  
Yazarı Kimdir?
Banu Kitiş Dağıstan
Gusto video
Arşiv
Gustology