Güzel yaşama rehberi
Seyahat > Alaçatı'nın salyangozu da var!
30/08/2012
Bu yaz Alaçatı’da “.........’ya gittin mi?” diye başlayan cümlelerin çoğunun nesnesiydi L’Escargot.   

Nisan ayında kapılarını açan restoran, işine ve birbirlerine aşık iki ismin birlikte ilk işi. Şef Yılmaz Öztürk ve iletişimci eşi Hande Macunluoğlu Öztürk.

Yılmaz Bey İstanbul’daki Mövenpick Hotel ve Four Seasons Hotel Sultanahmet’in mutfaklarında çalıştıktan sonra 2007-2010 yılları arasında Ilıca’daki Nars Otel’in mutfak şefliğini yapmış. O dönem otelin iletişiminden sorumlu Hande Hanım’la yolları da burada kesişmiş. Nars’tan sonraki duraklarının hayalini beraber kurmuş, burayı sıfırdan beraber yaratmışlar.Restoran sadece yazın değil, kışın da açık kalacak. Dört mevsim Alaçatı’yı yaşamak isteyenleri ağırlayacak.

L’Escargot’nun deneysel mutfağı midenize, dekorasyonu da göz zevkinize hitap ediyor. Hande Hanım,, mobilyaların seçimi ve mekanın tasarımı için Alaçatı’daki Kuş Kafesi’yle birlikte çalıştıklarını söylüyor.L’Escargot, farklı zamanlara ait oymalı antika sandalyelerin, dolapların, şamdanların özetle yaşanmışlığın bir mekanda vücut bulmuş hali.En güzel ayrıntılardan biri de restorana adını veren salyangozların seramiğe dönüşerek konduğu duvar...Yemeklere gelince.... Bir kere mönüden pesto soslu salyangozu denemeden olmaz. Mönüdekilerin çoğuyla tanışmak istiyorum derseniz küçük porsiyonlar eşliğindeki tadım mönüsünü deneyebilirsiniz. Yemek seçenlerdenseniz (kulübe hoş geldiniz!) dana bonfile, ev yapımı midyeli spagetti, karides enginar consome önerimiz.

En büyük kozlarını sona saklamışlar; tatlılar! İzmir Ekonomi Üniversitesi Gastronomi Bölümü’nde okuyan genç tatlı şefinin elinden çıkan minik lezzet bombaları için yer açın...Rezervasyon için tel: 0 232 716 6700.

Etiketler: L'Escargot Alaçatı,Yılmaz Öztürk,Hande Macunluoğlu,Nars Ilıca,Alaçatı'da nerede yenir?,Kuş Kafesi,dekorasyon

Bir Yorum Yazın

* İsim
* E-posta
* Mesaj

Gustology Nedir
Gustology Nedir Gusto, zevk alma, stil ve haz anlamına gelir. Gustology ise yüksek zevke fakat sınırlı vakte sahip okuyucusunu stil sahibi ürünler ve zevk veren adresler hakkında bilgilendirir.  
Yazarı Kimdir?
Banu Kitiş Dağıstan
Gusto video
Arşiv
Gustology