Güzel yaşama rehberi
Mücevher & Saat > Bilekle mavi yolculuk
14/08/2012
İsviçre saatçilik geleneğinin önde gelen temsilcilerinden Ulysse Nardin’in sadece Türkiye’ye özel yeni ürettiği modelinin adı: Voyage Bleu.

166 yıllık geçmişe sahip marka, komplike ve mekanik saat denildiğinde ilk akla gelen isimlerden. Ününü ince ustalık ve teknolojiyi her daim bir araya getirmesine borçlu.

Adından da anlaşılacağı üzere koleksiyon Mavi Yolculuk’a ithaf edildi. Anadolu’nun güney ve batı kıyılarını keşiften ilham alan saatler limitli adetlerde üretildi. Yeri gelmişken dilimize mavi yolculuk kavramını yerleştiren Halikarnas Balıkçısı ve arkadaşı yazar Sabahattin Eyüboğlu’nu da anmadan geçmeyelim.Voyage Bleu koleksiyonu iki versiyonda sunuluyor. 99 adedinin bezel ve arka kapağı altın. Diğer 150 adet ise özel işlem görmüş mavi kauçuk kaplama çelik kasaya sahip.Kayış bölümünde seramik elementler barındıran Voyage Bleu, 200 metre su basıncına dayanıklı kronograf saatlerden oluşuyor.

Saatin arka kapağında 18 ayar altından bir gemi kabartması bulunuyor.Ulysse Nardin’in yaz başında tanıttığı Santa Maria modelinin kadranı da ünlü bir gemiyi taşıyor. Kristof Kolomb’un Amerika’yı keşif yolculuğunda kullandığı Santa Maria’yı.Bu modelin 40 mm çapındaki kasası AR kaplama safir kristalden. Tamamen el yapımı saatlerin boyama işlemleri, 26 kez fırınlanmayla birlikte 50 saatten fazla sürmüş.Etiketler: Ulysse Nardin Voyage Bleu,en güzel saatler,Ulysse Nardin Santa Maria

Bir Yorum Yazın

* İsim
* E-posta
* Mesaj

Gustology Nedir
Gustology Nedir Gusto, zevk alma, stil ve haz anlamına gelir. Gustology ise yüksek zevke fakat sınırlı vakte sahip okuyucusunu stil sahibi ürünler ve zevk veren adresler hakkında bilgilendirir.  
Yazarı Kimdir?
Banu Kitiş Dağıstan
Gusto video
Arşiv
Gustology