Güzel yaşama rehberi
Seyahat > Oda oda rüya ada..
29/06/2012


İtiraf ediyorum. Bugüne kadar en uzun sürede yazdığım en kısa yazı oldu Santorini otelleri. Resimlere uzun uzun, tekrar tekrar bakmaktan yazıyla vedalaşmak epey vaktimi aldı. Santorini'de kalınacak güzel oteller listesi kabarık. Bir kere böyle muhteşem bir manzaraya baktığı sürece hiçbirine burun kıvırma şansınız yok. Kalanların önerdiği, şık, konforlu, sade, hizmet kalitesi iyi, zevkli bir tasarımın meyvesi olanları bir araya topladık. Mottomuzu "3 gün 5 gün yetmez, her gün burada yaşamak gerek" olarak belirliyor, ekranı ruhumuzu bizden alıp Ege Denizi'ne atan otellere bırakıyoruz. 

On the Rocks

17 odalı On the Rocks, Santorini'nin en popüler köylerinden birinde konumlanmış. Imerovigli'de. Gözlerden uzak, sakin bir tatil yapmak isteyenlere göre. Odaların hepsinin pencereleri sonsuz bir maviliğe açılıyor.

Hoşumuza giden detaylar; 1) Butik şarap üreticileriyle arasındaki yakın mesafe. 2) Bu sezona yenilenerek giren odaları. 3) Akşam yemeğini manzarayla aranıza kimse girmeden yeme olanağı. 

San Antonio Luxury Hotel

Volkanik Kaldera manzaralı otellerden bir yenisi daha. Burası da Imerovigli köyünde. 

Terastaki restoranın manzarası iştah açıcı. 

Masaj ve SPA hizmeti alabileceğiniz SPA suitine bakmak bile çok rahatlatıcı. 

 Ve tabii bembeyaz odalar....

Kirini Suites & SPA

Oia’daki Kirini’nin SPA’sı Santorini’nin en iyileri arasında gösteriliyor. Gurme restoranlara ilgi duyanlara sevindirici bir haber: Otelin restoranı Relais & Châteaux üyesi.  

Bu masaya bir kez kuruldum mu kimse kaldıramaz diyenler bir adım öne çıksın. Hem bu adaya düştüğünüzde yanınızda götürmek isteyeceğiniz 9 kişiye de yer var. 

Son resim, kendinizi orda daha rahat hayal edebilin diye:) 

 


Etiketler: Santorini,San Antonio Luxury Hotel,Kirini Suites & SPA,en güzel balayı otelleri,Santorini'de balayı,Sun Rocks

Bir Yorum Yazın

* İsim
* E-posta
* Mesaj

Gustology Nedir
Gustology Nedir Gusto, zevk alma, stil ve haz anlamına gelir. Gustology ise yüksek zevke fakat sınırlı vakte sahip okuyucusunu stil sahibi ürünler ve zevk veren adresler hakkında bilgilendirir.  
Yazarı Kimdir?
Banu Kitiş Dağıstan
Gusto video
Arşiv
Gustology