Güzel yaşama rehberi
Otomobil > Koleksiyon parçası
14/08/2011

Mürekkebin kağıtla buluşması, dijital dünyada gün geçtikçe değerini kaybediyor gibi görünebilir. Ancak seri üretimi olmayan, özel tasarıma sahip kalemler birer tasarım harikası olarak değerlerini koruyor. Bentley ile bundan dört yıl önce bir koleksiyon hazırlamak üzere işbirliği yapan İtalyan kalem markası Tibaldi’nin modelleri de öyle.

Bentley’nin Azure, Brooklands, Continental, Mulsanne ve Supersports modellerinden ilham alan kalem koleksiyonu çok beğenildi.

Her koleksiyon Bentley’nin tasarımına atıfta bulunan özelliklere sahip. Örneğin Azure’un 18 karat pembe altın, Mulsanne’in gümüş seçenekleri bulunuyor. Supersports ise aracın beygir gücünden yola çıkarak 630 adet tükenmez, 630 adet roller kalem üretti.

Bu başarının da etkisiyle Tibaldi ve Bentley daha küçük Slimline bir kalem ve de Crewe’un 60’ıncı yıldönümü onuruna tasarlanmış sınırlı sayıda üretilmiş bir kalem daha tasarladı.

Tibaldi, 1916’da Floransa’da kuruldu. Zanaatkarının tekniği bir saat üreticisininkiyle ciddi benzerlikler gösteriyor. Patenti kendine ait, Pi’nin türevine dayanan (1.618) bir dolum mekanizması kullanıyor. Bu rakam kalemin kapağı ve de haznesi arasındaki oranı gösteriyor.

1,000 dolardan başlayan kalemlerin fiyatları 40,000 dolara kadar çıkıyor.  Türkiye’deki satış noktası ise Arte Gioia.

www.tibaldi.it


Etiketler: kalem,tibaldi,bentley,lüks,gusto,stil,azure,brooklands,supersports,mulsanne,continental

Bir Yorum Yazın

* İsim
* E-posta
* Mesaj

Gustology Nedir
Gustology Nedir Gusto, zevk alma, stil ve haz anlamına gelir. Gustology ise yüksek zevke fakat sınırlı vakte sahip okuyucusunu stil sahibi ürünler ve zevk veren adresler hakkında bilgilendirir.  
Yazarı Kimdir?
Banu Kitiş Dağıstan
Gusto video
Arşiv
Gustology