Güzel yaşama rehberi
Lifestyle > İyi ki doğdun babam!
25/01/2014
Bugün biraz konunun dışına çıkacağım. Hem de bayağı bir dışına..
Markaların en güçlü silahı kişiselleştirmeyi kendime uyarlayacağım.
Canım babamın yaşgününü bir de buradan kutlayacağım.

Sinan’a hamileydim. Cinsiyetini henüz öğrenmemiştik. Herkes bir tahmin yürütüyor. Yüzde 99.99 kız olacağı yönünde. “Kız olmasın” diyen bir kişi var: Babam. İki kızı olduğu için dünyanın en şanslı adamı olduğunu her fırsatta söyleyen adam. Ben de Allah Allah erkek torun sevmek istiyor herhalde diye düşünüyorum. Aklımca… Meğer durum çok farklıymış. Anneme açılmış sonra; “Kızın düşüncesi çok Gül. Bak ben her sabah gözümü Begüm’le Banu’yu düşünerek açıyorum, günü onları düşünerek bitiriyorum.”

Bugün son 35 senesini bizi düşünerek geçirdiği hayatının 65’inci yaşına giriyor canım babam. Annemi, ablamı ve beni her şeyin önüne koyan; hayatta hiçbir konuda hazıra konmayan, hep çok çalışan, bizi karşılıksız ve sonsuz sevgiye inandıran insan. Çocukken en sevdiğim oyuncaklardan biri de onun yıllıklarıydı. Fakültede bir dönem asistanlık da yaptığından üç- dört farklı ciltlik bir hazineydi benim için. Elimde keçeli kalem, bir yandan kız öğrencilerin saçlarında iddialı renk denemeleri yaparken, babam için yazılanları da okurdum ezberden. “İlker Kitiş çabuk yetiş” lakabını ordan öğrenmiştim. Öğrenciyken neyse şimdi de öyle. Akıl soranı hiç eksik olmaz. Kimisine sıkıcı gelebilir ama her adımında mantık arayan insanlar vardır ya, işte onlardandır. Yaşıtları gibi en büyük düşmanı haksızlık, dostu pazarlıktır:) Hesabını bilir. Bir tek bize verdiği sevgide  hesapsızdır, hatta müsrifin Allahıdır desem yeridir:)

Herkese eşit davranmayı, dürüst olmayı, sorumluluk almayı, balığı gözünden tanımayı, Osmanlı’nın padişahlarını, yaptığı espriye herkesten çok gülebilmeyi bana o öğretti. Ve daha bir sürü şeyi…O da benim sayemde büyük konuşmamayı öğrendi. “Asla almam” dediği motosikletin anahtarını elleri titreye titreye verdi:) Beni eşime verirken bile böyle titrememişti…:)
Gerçi titremedi diyorum ama… Gülmeye çalışırken gözlerine yerleşen bu iki damlayı da gizleyemedi. Bu fotoğrafına her bakışımda içimin titreyişi ondan.


İyi ki doğdun canım babam.  Yeni yaşın kutlu, mutlu, bizli olsun. 

Etiketler: iyi ki doğdun babacığım!

Bir Yorum Yazın

* İsim
* E-posta
* Mesaj

Gustology Nedir
Gustology Nedir Gusto, zevk alma, stil ve haz anlamına gelir. Gustology ise yüksek zevke fakat sınırlı vakte sahip okuyucusunu stil sahibi ürünler ve zevk veren adresler hakkında bilgilendirir.  
Yazarı Kimdir?
Banu Kitiş Dağıstan
Gusto video
Arşiv
Gustology